Facebook usuwa portal samorządowy. Powód? Marsz dla Życia i Rodziny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Facebook nie przestaje cenzurować treści, które nie pasują do lewicowego światopoglądu. Tym razem ofiarą padł profil portalu samorządowego Dzień Dobry Białystok.pl

Facebook to monopolista na rynku portali społecznościowych. Od blisko 2 lat korporacja stosuje na swojej platformie cenzurę i blokuje treści powołując się na niesprecyzowane “standardy społeczności”. Ostatnio administracja usunęła profil Rafała Ziemkiewicza, dziś dostaliśmy informację, że zablokowano lokalny portal informujący o sprawach samorządowych w Białymstoku. Powód jest co najmniej zaskakujący.

Portal uznał za niezgodne ze “standardami społeczności” zdjęcia sprzed dwóch lat, które były częścią relacji z Marszu dla Życia i Rodziny w Białymstoku. Profil portalu ddb.pl miał na Facebook’u 34 tys. fanów i był jednym z najbardziej wpływowych źródeł informacji o lokalnych problemach.

 

 

Z prośba o nagłośnienie problemu zwróciła się do nas redaktor naczelna Dzień Dobry Białystok Agnieszka Siewiereniuk – Maciorowska:

Proszę o pomoc i nagłośnienie sprawy, ponieważ kierowana przeze mnie redakcja Dzień Dobry Białystok jest zarejestrowana w sądzie, włącznie z tytułem. Nigdy nie miałam żadnego przegranego procesu w sądzie o pomówienia czy podawanie nieprawdy. Facebook stosuje nielegalną cenzurę, która uniemożliwia mi wykonywanie zwodu dziennikarza. Dodam, że jest to moje jedyne źródło utrzymania oraz osób, które są u mnie zatrudnione.

Co ciekawe mimo, że Facebook usunął profil i jest on niewidoczny dla użytkowników to nadal pobiera pieniądze za wykupione wcześniej reklamy.

Prosimy więc naszych czytelników o nagłośnienie tego problemu i rozprzestrzenianie tego tekstu.

/ medianarodowe.com / ddb.pl / twitter.com /

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY