Statystyki wskazują na wzrost prześladowań chrześcijan – w ciągu roku zabito ponad 3 tys. osób

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com / CC

Jak wskazuje najnowszy raport – nastąpił wzrost prześladowań chrześcijan – w ciągu roku zabito ponad 3 tys. osób.

Życie straciło 3 tys. chrześcijań, w tym dwie trzecie osób zginęło w Nigerii. Raport organizacji Open Doors wskazuje, że krwawe zabójstwa były związane z wyznaniem.

Open Doors rozpoczęło działalność w Polsce w 1955 r. Jest międzynarodowym Dziełem chrześcijańskim działającym w ponad 50 krajach prześladowań chrześcijan. Od 1 listopada 2016 roku do 31 października 2017 roku co najmniej 3066 chrześcijan zostało zabitych z powodów związanych z ich wyznaniem – Open Doors przedstawia wstrząsające dane.

Ten względny spadek w ubiegłorocznym indeksie wiązał się z mniejszą aktywnością dżihadystycznej organizacji Boko Haram w Nigerii. Jednak w tym kraju liczba zabójstw nasiliła się wraz z falą ataków wymierzonych w chrześcijan w środkowym pasie kraju i przeprowadzanych przez uzbrojonych Fulan – można przeczytać w raporcie.

Open Doors twierdzi, że rzeczywista liczba prześladowanych chrześcijan na świecie jest wyższa od tej podawanej w raporcie. Przedstawiono w nim tylko sprawdzone dane dotyczące zabójstw, pochodzące z terenu, prasy czy internetu

Twitter/gosc.pl

Dodano w Bez kategorii
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY