Przewoził 20 imigrantów w 7-osobowym busie. Nie wiedział, czego chcą od niego funkcjonariusze

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / fot. http://nadodrzanski.strazgraniczna.pl

Ta podróż mogła skończyć się tragicznie. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali busa, którym – zamiast siedmiu – jechało 20 osób. Kierowca stracił już prawo jazdy. 

Dzisiaj w nocy funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach pełniący służbę w rejonie miejscowości Olszyna na drodze krajowej nr 18, zatrzymali do kontroli jadący z Mołdawii do Niemiec, bus marki Mercedes. Jakież było zdziwienie funkcjonariuszy, kiedy po otwarciu drzwi okazało się, że w 7-osobowym busie podróżuje 20 obywateli Mołdawii.

Część pasażerów odbywała wielogodzinną podróż w przestrzeni bagażowej na kole zapasowym lub torbach. W wyniku kontroli legalności pobytu funkcjonariusze SG stwierdzili, że cudzoziemcy legalnie przebywają na terytorium naszego kraju.

Kierowca 26-letni obywatel Mołdawii za przewożenie osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł. Wezwany na miejsce patrol Policji zatrzymał kierowcy prawo jazdy.

Zaskoczony kierowca busa nie rozumiał, o co chodzi funkcjonariuszom, którzy go zatrzymali – mówi portalowi tvp.info kpt. SG Rafał Potocki, rzecznik komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

tvp.info
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY