Premier Morawiecki: Chcemy pomagać imigrantom “w miejscu pochodzenia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fo.t kierunki.info

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w dniu dzisiejszym, iż jednym z tematów poruszanych na wtorkowym spotkaniu z szefem KE Jean-Claude’em Junckerem były kwestie związane z imigracją.

Jako Polska chcemy pomagać w miejscu pochodzenia migracji, tam, skąd przybywają uchodźcy. Chcemy pomagać im, być solidarni- deklaruje Morawiecki.

Szef rządu przypomniał również, iż Polska zaangażowana jest między innymi w Inicjatywę Wzmocnienia Gospodarczego Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dołączyła również do Funduszu Powierniczego UE na rzecz Afryki.

Warto nadmienić, iż Polska przeznaczyła 50 mln euro na współpracę w ramach Europejskiego Banku Inwestycyjnego i ponad 7 mln euro na Fundusz Powierniczy UE na rzecz Afryki, z którego korzystają głównie państwa w północnej Afryce.

Chcemy przekonać naszych partnerów z UE, że wykonujemy naszą część zobowiązań ws. migracji, ale nasza sytuacja jest inna niż sytuacja we Włoszech czy Grecji – Syria czy Libia to nie są jedyne wrażliwe i trudne regiony, jeśli chodzi o pochodzenie migracji- tłumaczy premier.

niezalezna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY