Imigranci z Bliskiego Wschodu zatrzymani na polskiej granicy. Zostali odesłani na Ukrainę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

fot. strazgraniczna.pl / fot. strazgraniczna.pl

Dwie rodziny imigrantów z Iranu zostały w sobotę zatrzymane na granicy polsko-ukraińskiej w pobliżu miejscowości Budomierz w powiecie lubaczowskim. Migranci planowali dostać się do Niemiec. Dziś zostali oni odesłani stronie ukraińskiej.

 W sobotni poranek strażnicy graniczni i policjanci namierzyli grupę osób, która nielegalnie przekroczyła granicę polsko-ukraińską w okolicach Budomierza. Zatrzymano ośmioro nielegalnych imigrantów – dwie rodziny z dziećmi w wieku od 7 miesięcy do 14 lat. Pochodzą z Iranu i celem ich drogi były Niemcy, gdzie planowali osiedlić się na stałe.  

Jak informuje Straż Graniczna, rodziny były dobrze przygotowane do podróży. Miały odzież i obuwie na zmianę, nawigację telefoniczna, kompas oraz znaczą ilość gotówki I kosztowności. Imigranci zostali przewiezieni do placówki SG w Lubaczowie, gdzie otrzymali posiłek i napoje.

Zobacz także:


Zgodnie z umową o readmisji, ośmioosobowa grupa nielegalnych imigrantów z Iranu została odesłana dziś na Ukrainę. 

– W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania przez Straż Graniczną na Podkarpaciu nielegalnych imigrantów. W 2017 r.  na tzw. zielonej granicy państwa zatrzymano 105 osób. Wszyscy deklarowali chęć dotarcia do Europy Zachodniej w celu podjęcia pracy zarobkowej. Odnotowano także dziesięć przypadków zorganizowanego przerzutu migrantów, gdzie łącznie zatrzymano dwanaście osób udzielających pomocy w przekroczeniu granicy z Ukrainy do Polski – informuje Straż Graniczna.

 

/ niezalezna.pl / medianarodowe.com /

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY