Rekordowa umowa w historii polskiego sportu. Wiemy ile zapłacą sponsorzy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
umowa

/ fot. screenshot/ youtube.com

Ta umowa przenosi polską piłkę reprezentacyjną w nową fazę finansowania. Nowy, przedłużony kontrakt Polskiego Związku Piłki Nożnej z grupą Lotos opiewa na ponad 100 milionów złotych. To znacznie przewyższa dotychczasowe stawki. 

Nowy kontrakt PZPN-u z paliwową spółką Lotos przewiduje wypłatę sumy gwarantowanej 100 milionów złotych w ujęciu czterech lat. Umowa będzie obowiązywać przez 4 lata od 2019 do 2022 roku. Ponadto, zawarto zapisy przewidujące premie od nowego-starego sponsora głównego w wysokości do 5 milionów rocznie w zależności od ewentualnych sukcesów reprezentacji.

Dziś Związek kierowany przez Zbigniewa Bońka cieszy się ogromnym zainteresowaniem sponsorów. Dosłownie- bowiem chętnych do współpracy marketingowej z reprezentacją jest znacznie więcej niż dostępnych miejsc. Sponsorem głównym przynajmniej do roku 2022 został dotychczasowy partner Lotos.

Łączna wartość wszystkich kontraktów marketingowych PZPN-u wynosiła dotychczas 28 milionów złotych rocznie, jednak po zawarciu nowych umów wpływy mają sięgnąć blisko 60 milionów w ujęciu 12-miesięcznym. To ponad dwukrotny wzrost. Ewentualne sukcesy na zbliżającym się mundialu mogą wywindować tę kwotę jeszcze wyżej. Wszystko w rękach drużyny.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY