PSL chce hucznie obchodzić 100-lecie odzyskania niepodległości. Będzie poprawka do budżetu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Jest to niewątpliwie data jubileuszowa, warta uczczenia. Nie inaczej uważa PSL, które ma pomysł jak uświetnić tą niesamowicie ważną dla Polaków datę.

Władysław Kosiniak-Kamysz mówił dziś na konferencji prasowej o tym pomyśle.

Jutro zgłaszamy poprawkę do budżetu żeby każda gmina w Polsce w 100-lecie niepodległości miała do dyspozycji przynajmniej 50 tys. zł na uroczystości związane ze 100-leciem niepodległości – informuje lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

PSL uważa, że tak ważne wydarzenie i upamiętniające je uroczystości powinny objąć najdalsze krańce Polski. Kosiniak-Kamysz chce by świętowanie przyjęło charakter powszechny.

Jeżeli to mają być uroczystości powszechne, dla wszystkich, nie dla wybranych, nie tylko przy pomnikach w Warszawie, w największych miastach w Polsce, ale w najmniejszej polskiej wsi, gminie, Polsce lokalnej. 125 mln zł dla państwa polskiego to wielka inwestycja w patriotyzm, lekcje historii, pikniki patriotyczne, takie świętowanie powszechne.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY