Nieznani sprawcy uszkodzili figurę Matki Bożej w Gdyni

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Parafia Św. Wawrzyńca

Nieznani sprawcy uszkodzili figurę Matki Bożej na Źródle Marii w Wielkim Kacku w Gdyni.

Wielki Kack to najbardziej wysunięta na południe dzielnica Gdyni. W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy oblali figurę Matki Bożej czarną farbą. Została zdewastowana kula ziemska oraz korpus, na której stoi figura. Wizunek Maryi również został oblany czarną substancją.

https://www.facebook.com/inicjatywawielkikack/posts/598060710538180

O dewastacji postanowiła poinformować Inicjatywa Wielki Kack/Miasto Wspólne. – Nie możemy znaleźć słów potępienia pod adresem takich “wyczynów”. Jest najzwyklejsze barbarzyństwo. Mamy wielką nadzieję, że sprawcy zostaną schwytani i poniosą zasłużoną karę wliczając w to naprawę wyrządzonych szkód.

Inicjatywa apeluje o pomoc w schwytaniu sprawców – Dlatego prośba o pomoc: jeśli ktokolwiek z was widział w okolicy Źródła albo Fikakowa coś podejrzanego w nocy 5/6 stycznia 2018 dajcie znać! Każdy szczegół się liczy! Nie możemy pozostawić tej sytuacji bez echa!

Jeśli ktoś zna sprawców należy kontaktować z opiekującą się figurką Parafią Św. Wawrzyńca – Gdynia Wielki Kack, albo Komendą Miejską Policji w Gdyni – komisariatem na Karwinach (dyżurny 58 6621-455).

gosc.pl/facebook

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY