Ministerstwo Edukacji Narodowej: “Obchody święta Halloween nie mieszczą się w polskiej tradycji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
cyrograf na balu hallowenowym

/ fot. Foter.com / CC0 1.0

Ministerstwo Edukacji Narodowej odpowiedziało na interpelację poselską Adam Korola. MEN uznało, że Halloween nie jest w żaden sposób związane z polską tradycją.

Obchody święta Halloween nie mieszczą się w polskiej tradycji – można przeczytać w odpowiedzi MEN. Poseł zapytał się m.in. o organizowanie w szkołach imprez i balów związanych z amerykańskim świętem. Ministerstwo jednak dodaje, że należy być otwartym na inne kultury.

W zakresie zajęć z języka obcego nowożytnego podstawa programowa wskazuje na kształtowanie postawy ciekawości i otwartości wobec innych kultur (…) zadania wychowawczo-profilaktyczne określone w podstawie programowej kształcenia ogólnego nie odwołują się do organizowania uroczystości o charakterze niechrześcijańskim, a więc nie powinny znaleźć się w programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły.

Na koniec odpowiedzi na poselską interpretację MEN poinformowało, że uchwalanie programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły jest kompetencją rady rodziców w porozumieniu z radą pedagogiczną. Nadzór pedagogiczny w szkole pełni dyrektor szkoły oraz właściwy terytorialnie kurator oświaty.

gosc.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY