Duchowni zachęcają – wrzucajcie zdjęcia i oznaczcie je specjalnym hasztagiem!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter/EpiskopatNews

Święto Trzech Króli możemy nazwać świętem braterstwa, bo przez swoje objawienie się ludziom Jezus łączy wszystkich, burzy dzielące je mury, dystanse – powiedział w wypowiedzi rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik dodał jeszcze jedną ciekawą informację – duchowni i organizatorzy orszaków w okazji dzisiejszego święta zachęcają do wrzucania zdjęć na portale społecznościowe. Do każdego zdjęcia należy dodać opis z hasztagiem #Orszak.

Orszaki, w których biorą udział setki tysięcy uczestników ukazują, że możliwe jest świętowanie w dużej grupie osób bez agresywnych zachowań, w atmosferze prawdziwej radości, pokoju i braterstwa – powiedział rzecznik KEP.

Mędrcy przybyli ze wschodu, byli wyznawcami innej religii niż żydowska, byli magami bądź astrologami, tak różnymi od mieszkańców Izraela. Jednak to im, zaraz po pasterzach, ukazał się nowo narodzony Jezus. Takie jest również przesłanie tego dnia: być otwartym na innych, również tych, którzy wydają się nam obcy – podkreślił rzecznik KEP.

Orszaki są organizowane w całej Polsce. Przejdą ulicami miast m.in. w Krakowie, Warszawie, Szczecinie czy Zielonej Górze. Na Twitterze i Facebooku wrzucając relację z wydarzenia zachęca się do oznaczania ich hasztagiem #Orszak. W ten sposób będzie można śledzić wydarzenia w całej Polsce.

Twitter/onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY