Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS – jednym z tematów rekonstrukcja rządu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. P. Tracz / KPRM

Marszałek Senatu potwierdził, że po dwóch godzinach zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS.

Jednym z głównych tematów była rekonstrukcja rządu. Jednak marszałek Karczewski nie chciał przekazać mediom jakichkolwiek informacji.

W spotkaniu uczestniczyli Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki, Beata Szydło oraz Piotr Gliński. Na zebraniu nie zabrakło także Mariusza Błaszczaka, Antoniego Macierewicza, czy Ryszarda Terleckiego i Joachima Brudzińskiego.

Prezes Morawiecki już wcześniej zapowiadał, że po 6 stycznia będzie można poznać wszystkie możliwe zmiany w tworzonej rekonstrukcji rządu. O planowej rekonstrukcji mówił także Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera. Powiedział jednak, że wszelkie decyzje zostaną podjęte tuż po zakończeniu spraw związanych z budżetem na rok 2018.

Jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu, pan premier wyraźnie zapowiedział, że po święcie Trzech Króli możemy się jej spodziewać. (…) Dlatego, że to już jest niedługo, to jeszcze odrobina cierpliwości i wszyscy się dowiemy, jakie zapadną decyzje. Te decyzje będą wynikiem porozumienia, czy wypracowanego modelu pomiędzy panem premierem, a kierownictwem politycznym Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Dworczyk.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY