Masowe manifestacje poparcia dla władz Iranu [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na ulice co najmniej dziesięciu irańskich miast wyszły w środę rano tłumy dziesiątek tysięcy obywateli, którzy demonstrowali poparcie dla władz kraju.

W wielu miastach demonstrowano sprzeciw wobec ostatnich aktów przemocy oraz zagranicznej ingerencji w wewnętrzne sprawy kraju. A zwłaszcza wypowiedzi amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa oficjalnie popierającego wygasające właśnie protesty przeciwników irańskich władz. Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej poinformował natomiast o zakończeniu buntu.

Największa manifestacja poparcia dla rządzących w Islamskiej Republice Iranu odbędzie się w Teheranie po piątkowych modlitwach. Już wczoraj dziesiątki tysięcy ludzi wyszło na ulice miast Abadan, Ahwaz, Buszehr, Gorgan, Kermanszah i Kom, aby sprzeciwić się ostatnim wystąpieniom w niektórych irańskich miastach. Dochodziło tam do manifestacji przeciwko bezrobociu i złej sytuacji kraju. Dochodziło również do ataków z użyciem broni na posterunki policji i bazy wojskowe, a nawet na obiekty kultu religijnego.

Zwolennicy prezydenta Hasana Rowhaniego i irańskiego rządu krytykują przede wszystkim zagraniczną ingerencję w wewnętrzne sprawy kraju, szczególnie ze strony Stanów Zjednoczonych i Izraela. To właśnie te dwa państwa udzieliły najbardziej wyrazistego poparcia osobom odpowiedzialnym za organizację antyrządowych protestów z ostatnich dni. Amerykański prezydent Donald Trump wezwał wprost do „obalenia skorumpowanego reżimu” i zapowiedział wsparcie dla protestujących.

autonom.pl/kresy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY