Chrześcijanie wracają do Iraku. To są prawdziwi uchodźcy!

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!

wikimedia/Aziz1005 / wikimedia/Aziz1005

Od zakończenia wojny przeciwko ISIS w Iraku, do swoich domów wróciło już ponad 50 tys. irackich chrześcijan. Kolejne dziesiątki tysięcy wciąż oczekują na powrót. – informuje portal christianpost.com. 

Terrorystyczna działalność Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie poważnie zdestabilizowała cały region zmuszając do ucieczki miliony Irakijczyków. Na szczególne prześladowania narażeni byli lokalni chrześcijanie, którym za brak przejścia na islam groziła śmierć. Wielu z nich właśnie w ten sposób straciło życie.

Od upadku Państwa Islamskiego minęło już kilka miesięcy. Choć sytuacja wciąż jest daleka od stabilnej, to coraz więcej mieszkańców Iraku powraca do swoich domów. Jak poinformowała w rozmowie z portalem christianpost.com Juliana Taimoorazy, założycielka organizacji Iraqi Christian Relief Council (ICRC), zajmującej się pomocą prześladowanym chrześcijanom, do swoich domów wróciło już ponad 50 tys. irackich chrześcijan. Wciąż jednak co najmniej 80 tys. oczekuje na możliwość powrotu.

Warto zauważyć, że w tym samym czasie w Europie przebywają miliony islamskich imigrantów z tego rejonu, którzy na Starym Kontynencie podają się za uchodźców.

christianpost.com

 

Dodano w Bez kategorii
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY