Skandal w Niemczech. Jugendamty oddały dzieci z rozbitych rodzin pod opiekę pedofilom

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com / CC

W Niemczech wybuchł skandal. Okazało się, że Jugendamty w Berlinie od lat 60. oddawały dzieci z rozbitych rodzin pod opiekę pedofilom.

Całą sprawę nagłośnił tygodnik “Der Spiegel”. Opublikował on rozmowę z mężczyznami, którzy zostali oddani pod opiekę pedofilom.

Der Spiegel informuje, że program przekazywania dzieci pedofilom był realizowany w Berlinie od 1969 roku. Program został wymyślony przez psychologa Helmuta Kentlera.

Kentler to kontrowersyjna postać. Od lat 70. był uznawany za “autorytet” w dziedzinie psychologii. Występował m.in. jako ekspert w komisjach Bundestagu. Opowiadał się m.in. za zniesiem kar za seks z nieletnimi.

Pod koniec lat 60. przekonał niemieckie władze, aby wykorzystać pedofilów jako rodziców zastępczych dla dzieci z rozbitych rodzin. Psycholog nie ukrywał, że osoby te oczekują w zamian za swoje zaangażowanie seksu z podopiecznymi – czytamy w “Spieglu”.

Dopiero teraz mężczyźni oddawani pod opiekę pedofilom przyznali się, że byli wykorzystywani seksualnie. Ich gehenna kończyła się dopiero po ukończeniu pełnoletności.

Obecne władze Berlina nie odnoszą się oficjalnie do artykułu. Jednak przyznają, że stosowane praktyki były przestępstwem wobec dzieci. Dokumenty związane z programem są w większości niedostępne dla mediów i opinii publicznej.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY