Niemiecki raport: “Imigranci ponoszą odpowiedzialność za wzrost przestępczości”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Niemczech powstał raport, opracowany przez kryminologów, którzy zwracają uwagę na wzrost przestępczości. Według nich to imigranci są główną przyczyną jego wzrostu.

Imigranci ponoszą w znacznej mierze odpowiedzialność za wzrost przestępczości w minionych trzech latach w Dolnej Saksonii – można przeczytać w wyżej wspomnianym raporcie. W latach 2014-2016 przestępczość w Dolnej Saksonii wzrosła o 10,4 procent. Za pogorszenie bezpieczeństwa odpowiadają aż w 92,1 procentach uchodźcy.

Raport został sporządzony dla ministerstwa ds. rodziny i młodzieży. Do jego treści dotarło kilkanaście redakcji, w tym niemiecka telewizja ZDF. Opublikowała ona wnioski z badań, z których wynika również, że to Niemki padają częściej ofiarami gwałtu niż cudzoziemki.

Mamy do czynienia ze sfrustrowanymi przegranymi, z którymi musimy sobie jakoś poradzić – tłumaczy Christiana Pfeiffer, jedna z autorek raportu. Autorzy zwracają uwagę na to, że do Niemiec przyjechało w ostatnim czasie wiele osób w przedziale wiekowym 14-30 lat. Są to jednak w dużej mierze mężczyźni.

radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY