Badanie wieku imigrantów jest… nieetyczne? Niemcy nie przestają zaskakiwać

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

O tym, że wielu islamskich imigrantów znacznie zaniża swój wiek w celu uzyskania wyższych świadczeń i lepszej opieki wiadomo od dawna. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pojawiają się w Niemczech głosy o konieczności dokładnej weryfikacji ich wieku. Jednak spotkało się to z mocnym sprzeciwem. 

W Niemczech na nowo rozgorzała dyskusja o potrzebie badania wieku imigrantów. Wszystko za sprawą zbrodni dokonanej przez jednego z przybyszów. Pod koniec roku w mieście Kandel w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat podający się za 15-latka Afgańczyk zamordował nożem swoją dziewczynę. Od razu pojawiły się jednak wątpliwości, czy sprawca faktycznie ma 15 lat.

Politycy CSU zasugerowali, że należy wprowadzić obowiązkowe testy wieku dla osób starających się o azyl w Niemczech. Jednak ta propozycja napotkała na silny opór Niemieckiego Stowarzyszenia Medycznego. Przeprowadzanie takich badań stanowiłoby naruszenie osobistego dobrego samopoczucia tych osób – podkreślił w rozmowie z „Süddeutsche Zeitung” prezes stowarzyszenia Frank Ulrich Montgomery.

wprost.pl 
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY