Tadeusz Płużański: “Ukraińcy jawnie demonstrowali, że oni nie chcą żyć w Polsce, nie chcą mieć nic wspólnego z Polakami”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tadeusz Płużański, historyk i publicysta, oraz Szymon Zyberyng, prawnik, wypowiedzieli się w telewizji Mediów Narodowych na temat stosunków polsko- ukraińskich.

Świadomym konfliktem narodowościowym jest okres międzywojenny, lata II Rzeczpospolitej. I to był rzeczywiście bardzo trudny okres, z dwóch stron. Dwie strony nie darzyły się sympatią. Ukraińcy jawnie demonstrowali, że oni nie chcą żyć w Polsce, nie chcą mieć nic wspólnego z Polakami, że to właściwie ich teren. No a polskie władze się odwzajemniały tym, że przykręcały śrubę, prawda, i traktowały właśnie Ukraińców z góry. I ten konflikt rzeczywiście narastał, natomiast no nie można oczywiście zastosować tutaj znaków równości pomiędzy tym jak traktowała II Rzeczpospolita Ukraińców, a tym jak potem Ukraińcy potraktowali nas. To jest przepaść– komentuje Płużański.

Całość wypowiedzi w poniższym nagraniu, zachęcamy do obejrzenia. Aby być na bieżąco z nowościami subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY