Romuald Dębski Herodem 2017 roku. Odpowiada za śmierć 115 dzieci nienarodzonych.

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Fundacja Pro- Prawo do życia ogłosiła wyniki plebiscytu Herod 2017. Niechlubny tytuł przypadł Romualdowi Dębskiemu, ordynatorowi ginekologii Szpitala Bielańskiego w Warszawie.

W szpitalu zarządzanym przez Dębskiego w samym tylko 2016 roku wykonano aż 115 aborcji. U 52 dzieci przyczyną pozbawienia ich życia był zespół Downa. U trzech innych- zespół Turnera.

Bardzo często to prywatne poglądy dyrektorów szpitali decydują o tym, że zabija się w nich dziesiątki dzieci rocznie, zazwyczaj ze względu na podejrzenie choroby. Mentalność eugeniczna jest lekarzom wpajana już na studiach, a później egzekwowana podczas pracy na oddziałach ginekologicznych. Chcemy, żeby szpitale skończyły z rzezią niewinnych dzieci- tłumaczy Fundacja Pro- Prawo do życia.

Podkreślić należy również, iż Dębski był jednym z głównych propagatorów czarnego protestu. Wygłaszał on ponadto kłamstwa na temat ustawy antyaborcyjnej i popierał je swoim medycznym autorytetem. Ginekolog kłamał również na łamach “Gazety Wyborczej”, stwierdzając iż nikt nie dokonuje aborcji w 5. miesiącu ciąży. W rzeczywistości wcześniej przyznawał się, iż on sam przeprowadził taką aborcję w 2014 roku.

 

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY