Prezydent Czech jednoznacznie o przyjmowaniu imigrantów. “Ta koncepcja skończy na śmietniku historii”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Czech Milosz Zeman wygłosił we wtorek specjalne orędzie świąteczno-noworoczne. Dużo miejsca poświęcił w nim kwestii imigrantów. Jego zdanie na ten temat jest wyjątkowo jednoznaczne. 

Szczególna krytyka ze strony prezydenta Czech spadła na unijny system przymusowej relokacji imigrantów islamskich. Nikt nam nie może dyktować, kogo przyjmiemy na naszym terytorium. – oznajmił. Wierzę, że koncepcja migracyjnych kwot skończy na śmietniku historii i za rok już nikt o niej nie będzie mówił. – dodał.

Zeman dodał, że w polityce zagranicznej Czechy powinny być bardziej energiczne i pewne siebie. Dodał, że jego państwo powinno w jasny i zdecydowany sposób dawać do zrozumienie, jeśli jakieś rozwiązanie mu się nie podoba. Przypomniał również, że już od dawna zarzuca UE brak umiejętności ochrony własnych granic.

Jeżeli chodzi o Sojusz Północnoatlantycki, to sądzę że powinien być o wiele bardziej aktywny w walce z terroryzmem islamskim. – mówił Zeman. Innych tematów z polityki zagranicznej prezydent nie podejmował. Skupił się bardziej na sprawach wewnętrznych i konflikcie politycznym w Czechach.

wpolityce.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY