Profanacja świąt? Opozycja urządza “Wigilię z Konstytucją” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Skandaliczny happening tzw. opozycji ulicznej zakrawa o profanację świąt, przede wszystkim wieczerzy wigilijnej. Przedstawiciele Obywateli RP, organizacji Wolne Sądy oraz Warszawskiego Strajku Kobiet zorganizowali dziś popołudniu “Wigilię z Konstytucją” po pałacem prezydenckim. 

Formy protestów opozycji stale przekraczają kolejne granice przyzwoitości i godzą w polskie obyczaje. Tym razem, w dniu wigilii, zorganizowali prowizoryczną wieczerzę pod pałacem prezydenckim. Przedstawiciele Obywateli RP, organizacji Wolne Sądy oraz Warszawskiego Strajku Kobiet nie zamierzali jednak celebrować zwyczaju wspólnej kolacji, lecz protestować przeciw reformie sądownictwa i polityce polskiego rządu.

Uczestnicy happeningu zgodnie podkreślali, że rządy Prawa i Sprawiedliwości rujnują Polskę, a uruchomienie artykułu siódmego przez Komisję Europejską, co może doprowadzić do nałożenia na Warszawę sankcji, są dobrym ruchem dla opamiętania lub nawet usunięcia od władzy partii rządzącej. To dowód na to, że opozycja przedkłada dziś własne dążenia i postulaty nad interes narodowy.

Działania takich organizacji jak KOD czy Obywatele RP, a nawet samych sejmowych partii opozycyjnych szkodzą wizerunkowi Polski. Drastycznie obniżają także poziom kultury politycznej w Polsce i dzielą społeczeństwo, bazując na sztucznych wartościach jak konstytucją (która sama w sobie wartością nie jest) lub rzekomo zagrożone wolności obywatelskie które de facto nie są łamane.

Warto przypomnieć jak wyglądały święta opozycji w roku ubiegłym. W okresie świąt bożonarodzeniowych Platforma i Nowoczesna okupowały salę plenarną zakłócając świąteczny spokój społeczeństwa. Dziś, podczas “Wigilii z Konstytucją”, działacze opozycji wyrażali nadzieję na ukaranie Polski przez Brukselę.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY