Szturm tuż po modlitwie. Muzułmanie zaatakowali chrześcijański kościół

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Ed Giles

Setki muzułmanów napadły na koptyjską świątynię niedaleko Kairu. Napastnicy wtargnęli do kościoła, zdewastowali jego wnętrze i pobili ludzi zebranych na modlitwę. Atak miał miejsce w piątek, jednak dopiero dzisiaj poinformowała o nim diecezja Kościoła koptyjskiego w Atfih.

Ranni podczas szturmu na kościół w Gizie trafili do szpitala. Nie podano dokładnej liczby poszkodowanych ani w jakim są stanie. Tłum muzułmanów, który zaatakował chrześcijan, domagał się wyburzenia kościoła i skandował obraźliwe hasła – podaje ABC News.

Dopiero służby bezpieczeństwa rozpędziły tłum. Jednak przybyły, kiedy już ludzie zostali zaatakowani, a świątynia zniszczona – mówi oświadczenie diecezji w Atfih.

Świątynia w Gizie funkcjonuje od 15 lat, ale nie jest zalegalizowana. Władze Egiptu niechętnie wydają pozwolenia na budowę nowych kościołów chrześcijańskich w obawie przed protestami muzułmanów. Dlatego Koptowie stawiają je bez pozwolenia, a później starają się je legalizować. Tak jest właśnie w tym przypadku.

Chrześcijanie stanowią około 10 procent mieszkańców Egiptu. Byli celem serii ataków islamskich od grudnia 2016 roku. Zginęło w tym czasie ponad 100 osób, a wiele osób odniosło rany.

źródło:o2.pl
_________________

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY