Le Figaro: “Niesprawiedliwość wyrządzona Polsce, zaprzeczenie demokracji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Le Figaro umieścił w dzienniku tekst na temat Polski. Patrick Edery zatytułował go – “Niesprawiedliwość wyrządzona Polsce, zaprzeczenie demokracji”.

Le Figaro to francuski dziennik wydawany od 1826 w Paryżu. Obecnie ma centroprawicową linię. Nakład „Le Figaro” wynosi 433 tysiące egzemplarzy.

W swoim artykule Edery podkreślił, że Polska nie może się poddać. – Od prawie dwóch lat Polska stała się w Unii Europejskiej symbolem absolutnego zła. Używa się w odniesieniu do niej szczególnie przesadnych i wojowniczych elementów języka. Najbardziej uderzającym przykładem była groźba użycia przeciwko niej art. 7 traktatu UE, określanego jako “opcja atomowa“.

W środę 20 grudnia Komisja Europejska zdecydowała się ostatecznie wprowadzić te groźbę ze względu na “wyraźne ryzyko poważnego naruszenia rządów prawa w Polsce” – można przeczytać w Le Figaro.

Edery zaznacza również – Czy polscy politycy zostali aresztowani lub znowu zatrzymano demonstracje, stosując nieproporcjonalną siłę? Nie, to wydarzyło się w Hiszpanii. Może dlatego, że dziennikarka, która oskarżyła żonę premiera, że ma konto w Panamie, gdzie przelewała łapówki, zginęła w eksplozji swojego samochodu? Nie, to zdarzyło się na Malcie, przekształconej w “wyspę mafijną”, jak mówią synowie ofiar.

Być może Polska zdecydowała się wprowadzić politykę energetyczną, która zagraża bezpieczeństwu całej Europy Środkowej i narusza prawodawstwo określone przez Brukselę? Nie, to Niemcy. Być może od lat nie spełnia kryteriów z Maastricht i w 2018 roku pobije rekord zadłużenia, najwyższego w UE? – Nie, tym razem to my. – podsumowuje dziennikarz.

goscniedzielny.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY