Holandia: “Jeśli Saakaszwili opuści Ukrainę, Holandia jest gotowa przyjąć go do siebie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Twitter.com / Fot. Twitter.com

Będzie przełom w sprawie Saakaszwilego? Holandia jest gotowa przyjąć byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, jeśli zdecyduje się on opuścić Ukrainę – powiedział przedstawiciel resortu spraw zagranicznych.

Minister spraw zagranicznych powiedział, że jest taka możliwość, ponieważ holenderskie prawo na to zezwala. On jest żonaty z Holenderką i jeśli zwróci się o paszport, holenderskie prawo mu na to zezwala.

To Saakaszwili upomniał się o wizę holenderską. Holenderscy urzędnicy potwierdzili, że adwokat byłego prezydenta Gruzji zwrócił się z takim zapytaniem do służb integracyjnych.

Polityk jest żonaty z 48-letnią Sandrą Roelofs, pochodzącą z miasta Terneuzen na południowym zachodzie Holandii, z którą ma dwoje dzieci. Saakaszwili został niedawno zatrzymany na Ukrainie. Polityk nie ma już możliwości spełnienia swoich ambicji politycznych w Gruzji. Jest tam ścigany, a jego zaplecze polityczne jest z nim skłócone. Oskarża się go o nadużycia władzy w czasie, kiedy sprawował urząd prezydenta Gruzji.

Tuż po zatrzymaniu napisał list, który został udostępniony przez jego adwokatów. Zostałem aresztowany przez bandycką władzę pod kłamliwymi zarzutami. W ten sposób chcą nas zastraszyć. Nie bójcie się niczego i wychodźcie w niedzielę na pokojową akcję na rzecz impeachmentu. Razem obronimy Ukrainę przed korupcją i swawolą.

MediaNarodowe/radiomaryja.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY