Tusk jak… gen. Anders? Nowy odlot Schetyny

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. flickr.com

O możliwym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki dywaguje się już od dawna. Zapytano o to również Grzegorza Schetynę w obszernym wywiadzie udzielonym przez lidera Platformy Obywatelskiej dziennikowi “Rzeczpospolita”. Nie obyło się bez kuriozalnych porównań. 

Tusk jest już drugą kadencję przewodniczącym Rady Europejskiej. Oficjalnie nie wiadomo, czym w przyszłości chciałby się zająć były premier, ale wśród różnych przypuszczeń najpopularniejsza jest teoria o jego możliwym powrocie do polskiej polityki. Miałby stanąć na czele nieudolnej jak dotąd opozycji i skutecznie powalczyć o władzę z Jarosławem Kaczyńskim. W drugim wariancie mógłby wystartować w wyborach na prezydenta Polski.

O te spekulacje zapytano Grzegorza Schetynę, który choć reprezentuje tę samą partię, to raczej nie należy do grona sympatyków Tuska. On do grudnia 2019 nie będzie mógł nic powiedzieć. Wróci tu wówczas na Boże Narodzenie i wtedy wszystko się otworzy. – stwierdził Schetyna. Dodał, że nie ma możliwości, aby Tusk skrócił swoją kadencję przewodniczącego RE.

Donald Tusk przekaże urząd swojemu następcy. Styl, w jakim to zrobi, będzie ważny. Ale słyszałem, że są tacy, którzy o tym marzą, że Tusk wróci jak gen. Anders na białym koniu – oświadczył Schetyna. Dopytywany, czy również wśród polityków PO, odpowiedział: Pewnie także.

“Rzeczpospolita”

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY