Święta pod nadzorem policji? Tak to wygląda w Niemczech

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemiecka policja.

/ fot. flickr.com

Zamachy terrorystyczne w Europie Zachodniej wiążą się z radykalnym zaostrzeniem działań mających zapewnić bezpieczeństwo. Szczególnie będzie to widoczne w okresie świątecznym. Tak zresztą było już przed rokiem. 

W okresie świątecznym w 2016 r. niemiecka policja była nawet obecna przed kościołami. Wierni pamiętają funkcjonariuszy, którzy stali przed świątyniami z bronią maszynową i przeprowadzali dokładne kontrole, niczym na lotnisku. W ubiegłym roku było to dodatkowo nasilone ze względu na zamach w Berlinie.

W tym roku, w Niemczech, do żadnego ataku terrorystycznego w okresie przedświątecznym na szczęście nie doszło, jednak policjanci zachowają w tym czasie wzmożoną czujność. Portal Deutsche Welle informuje, że służby, podczas świąt w Kolonii obrały podobną strategię jak w 2016 roku. Podobnie jest w Berlinie.

Funkcjonariusze wskazują, że wszelkie większe skupiska ludzi muszą być obecnie pod uważną obserwacją. Rzecznik miejscowej policji stwierdził, że zachowana będzie wzmożona czujność, z drugiej strony służbom zależy, aby nie wywoływać atmosfery nerwowości. Dlatego w większości miast służby policjanci nie zamierzają wprowadzać dodatkowego nadzoru kościołów. Funkcjonariusze będą przestrzegać zaostrzonych od marca procedur bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

 

wmeritum.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY