Czy światowe media rzeczywiście atakują Polskę? Sprawdź czy na pewno…

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Lewica z satysfakcją mówi o licznych atakach na Polskę ze strony zagranicznych mediów. Okazuje się jednak, iż za atakami tymi w dużej mierze stoją dziennikarze publikujący niegdyś w… “Gazecie Wyborczej”.

Polski rząd oskarża Komisję Europejską o motywowany politycznie atak, po tym, jak uruchomiono proces, który może doprowadzić do odebrania Polsce prawa głosu w Brukseli- czytamy w “The Guardian”.

Autorem powyższego tekstu jest Remi Adekoya, były publicysta “Gazety Wyborczej” i portalu “Na Temat”. Nie jest to jego pierwszy antypolski tekst, przed Euro2012 ostrzegał on bowiem świat przed “polskim faszyzmem”.

Kiedyś postrzegana jako przykład pomyślnej integracji z Zachodem dla państw byłego bloku wschodniego, obecnie Polska jest postrzegana jako zwiastun mrocznego trendu – zwrotu ku prawicowemu populizmowi i odejściu od takich wartości jak pluralizm i szacunek dla różnic- pisze w “The New York Times” Joanna Berendt, autorka materiałów dla “Gazety Wyborczej”.

Choć Mateusz Morawiecki zadeklarował otwartość na dialog z Komisją, rzeczniczka PiS mówiła, że decyzja KE jest polityczna i spowodowana tym, że ‘nie chcemy przyjąć muzułmańskich imigrantów, bo dbamy o bezpieczeństwo Polaków – czytamy w “Independent”. Autorem jest Jon Stone, znany z lewicowych sympatii korespondent z Brukseli.

niezalezna.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY