Płużański: “Zło nierozliczone potrafi wrócić. Bez historii, bez pamięci nie zbudujemy normalnego państwa” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. ewastankiewicz.wordpress.com

Tadeusz Płużański, polski dziennikarz, historyk i publicysta wypowiedział się dla telewizji Mediów Narodowych. Autor kilkunastu książek odniósł się do relacji polsko-ukraińskich w obecnych czasach.

Ja nie widzę żadnego powodu, aby przekładać historię na rzecz dobrych relacji z kimkolwiek. Niestety z Ukrainą jest to poważny problem. – komentuje gość Mediów Narodowych.

Wydaje się, że obecna polityka nie prowadzi polityki miłości wobec Niemiec. Niestety dzieje się tak wobec Ukrainy. Dzieje się to kosztem Polaków zamordowanych w ramach ludobójstwa na Wołyniu, przez nacjonalistów ukraińskich. – zauważa historyk.

Konflikty powstają w ramach różnych grup, czy też narodów. Trzeba tylko wiedzieć jak te konflikty rozwiązywać. Polacy, młodzi ludzie pozostają na wygnaniu, bo nie mogą znaleźć pracy w Polsce. Natomiast oferuje się ją Ukraińcom. Powiem prosto, zło nierozliczone potrafi wrócić. – dodaje Tadeusz Płużański.

Całość wypowiedzi można obejrzeć w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z nowościami na naszym kanale zachęcamy do subskrypcji Mediów Narodowych na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY