Pasterki pod ochroną policji. Obawy przed terrorystami

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dużo więcej umundurowanych patroli w miastach i pełna gotowość niemieckich służb bezpieczeństwa. Niemieckie służby otwarcie stwierdzają, że ryzyko zamachów istnieje przez cały czas. Dlatego szczególna uwaga zwrócona jest na kościoły i bożonarodzeniowe msze.

 

Policjanci z karabinami maszynowymi i kontrole przy wejściu do kościoła – tak pamiętają wierni ubiegłoroczną pasterkę w kolońskiej katedrze. – Czegoś takiego jeszcze nigdy u nas nie było. Trzeba się przyzwyczaić – mówił wówczas proboszcz katedry ks. Gerd Bachner, kilka dni po zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. W tym roku długiej broni nie będzie, ale służby twierdzą, że do świąt przygotowywały się już od dłuższego czasu.

 

Dodatkowe środki bezpieczeństwa wprowadzono w najbardziej znanej świątyni w Niemczech – katedrze św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii. – Bardzo ściśle współpracujemy znowu z policją, która wzmocni swoją obecność przy świątyni – mówi rzecznik katedry Markus Fraedrich.

Wnoszenie do świątyni dużego bagażu, wszelkiego rodzaju toreb podróżnych i plecaków jest zabronione. – Podobnie jak jest to w samolotach, można mieć przy sobie bagaż podręczny, ale w każdej chwili trzeba być przygotowanym na kontrolę – wyjaśnia Fraedrich.

źródło:o2.pl
__________________

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY