Jest odpowiedź ministra Witolda Bańki na decyzję PZKol. Ministerstwo wstrzyma finansowanie!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot.wp.pl

Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka podtrzymał zapowiedź i od stycznia wstrzyma finansowanie Polskiego Związku Kolarskiego ze środków ministerialnych. To odpowiedź na decyzję delegatów, którzy pozostawali na stanowisku prezesa Dariusza Banaszka.

Bańka w związku z aferą obyczajową i skandalami targającymi polskim kolarstwem, wezwał kilkanaście dni temu zarząd związku do dymisji. “Potrzebny jest całkowity reset” – mówił wówczas, podkreślając, że jeśli nie dojdzie do zmian, ministerstwo zakręci kurek z pieniędzmi.

8 z 9 członków zarządu zareagowało na jego wezwanie i złożyło swoje rezygnacje. Na stanowisku pozostał jedynie prezes Dariusz Banaszak który ogłosił, że odejdzie, ale tylko jeśli będą chcieli tego delegaci. Ci podczas piątkowego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w Pruszkowie dali mu kolejną szansę.

Reakcja Bańki na ich decyzję była natychmiastowa. W ciągu niewiele ponad godziny od zakończenia zjazdu, minister za pośrednictwem swojego konta na Twitterze poinformował o wstrzymaniu finansowania związku. I przy okazji wbił szpilę delegatom.

Słyszałem, że delegaci z PZKol niewłaściwie zinterpretowali słowo RESET, rozumiejąc je w kontekście wyłącznie “bankietowym”. Tym samym od 2018 r. finansowanie kolarstwa poprzez PKOl. PZKol bez środków MSiT – napisał.

PZKol stracił tym samym kolejne źródło finansowania. Wcześniej ze wspierania związku wycofała się firma CCC, a ze względu na niedawny afery, tak samo postąpiły Orlen i 4F. Związek ma kilkanaście mln długu.

W piątek Banaszek uzyskał poparcie 48 z 69 obecnych na zjeździe delegatów. Za jego odwołaniem było tylko 16 osób. Pięć wstrzymało się od głosu.

źródło: wp.pl
_______________

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY