Trwa proces pomysłodawcy oszustw metodą “na wnuczka”. Sąd odrzuca wniosek o powołanie tłumacza języka romskiego

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W dniu dzisiejszym poznański sąd odrzucił wniosek o powołanie biegłego tłumacza języka romskiego w procesie Adama P. i jego brata Arkadiusza Ł. ps. “Hoss”, pomysłodawcy oszustw metodą “na wnuczka”.

Arkadiusz Ł. oskarżony jest o udział w grupie przestępczej i wyłudzenie pieniędzy na terenie Niemiec, Szwajcarii i Luksemburgu w latach 2012- 2014. Chodzi tu o kwotę kilku milionów złotych w różnych walutach oraz o kosztowności takie jak biżuteria czy złoto. Mężczyzna w swoich działaniach miał pozorować bliski stosunek pokrewieństwa, niekiedy podawał się również za funkcjonariusza policji.

W dniu dzisiejszym sąd odrzucił wnioski obrońców, w tym o zwrócenia sprawy do prokuratury w celu uzupełnienia akt. Odrzucono między innymi wniosek o powołanie tłumacza języka romskiego, który miałby pomóc w potwierdzeniu wiarygodności protokołów z nagranych rozmów, które są głównym dowodem w sprawie.

Sędzia Karolina Siwierska wskazuje, iż wniosek zmierza jedynie do przedłużenia śledztwa. Obrona doskonale wie bowiem, iż na liście biegłych nie ma tłumacza przysięgłego języka romskiego.

Kolejna rozprawa odbędzie się 23 lutego.

 

pch24.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY