Justyna Helcyk: Bóg się rodzi! [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Justyna Helcyk, wieloletnia działaczka Brygady Dolnośląskiej ONR, opublikowała na swoim kanale nowe nagranie, w którym przedstawia swoje refleksje nad nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

Justyna nawiązuje w swoich rozważaniach do treści pamiętników ks. Józefa Zatora- Przetyckiego, podpułkownika Armii Krajowej, który przez UB skazany został na wieloletnie więzienie w warszawskim Mokotowie. Justyna zauważa, iż bardzo często dopiero w tak trudnych chwilach człowiek dostrzega prawdziwą wartość Bożego Narodzenia.

Dzisiejszy świat serwuje nam jednak coś zupełnie innego. Justyna wspomina swoją wizytę na Bożonarodzeniowym jarmarku we Wrocławiu. Nie dostrzegła tam żadnych symboli nawiązujących do Bożego Narodzenia. W zamian za to były renifery, Śpiąca Królewna czy Królowa Zima…

Sens Bożego Narodzenia jest jednak zupełnie inny. W tych dniach każdy z nas powinien zauważyć, iż tak jak Bóg kiedyś stał się człowiekiem, tak w nas samych musi teraz narodzić się człowiek. Jak wskazuje Justyna, Bóg poprzez swoje narodzenie w Betlejem pokazał nam, iż prawdziwa miłość jest cicha i prosta. Święta są więc doskonałą okazją, aby wyciągnąć rękę do tych, którzy te dni spędzać będą w samotności.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY