Wicepremier Węgier: “Obronimy Polskę!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dzisiejsza decyzja Komisji Europejskiej o uruchomieniu art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej przeciwko Polsce wywołuje lawinę komentarzy. W tej sprawie na pewno nie będzie jednomyślności pozostałych państw UE, bo od razu po ogłoszeniu decyzji KE wicepremier Węgier Zsolt Semjen zapewnił, że “Węgry obronią Polskę”. 

Obronimy Polskę przed niesprawiedliwym, pokazowym postępowaniem politycznym. – zapewnił wicepremier Węgier. Przyjaźń polsko-węgierska i wierność węgierskiego rządu porozumieniom zobowiązuje nas, byśmy na wszystkich forach sprzeciwiali się krokowi Komisji. – dodał nie pozostawiając wątpliwości, że Węgry zawetują decyzję KE.

Semjen dodawał, że dzisiejsza decyzja KE poważnie narusza suwerenność Polski i jest wysoce niesprawiedliwa. Jest rzeczą niedopuszczalną, by Bruksela wywierała presję na suwerenne państwa członkowskie i arbitralnie karała demokratycznie wybrane rządy. – przekonywał.

Co więcej, wicepremier Węgier zarzucił Komisji stosowanie podwójnych standardów. Zauważył, że KE w ogóle nie reaguje, gdy niektóre państwa jawnie łamią traktaty. Tymczasem w stosunku do Polski Komisja “wszczyna na politycznej podstawie postępowanie”.

interia.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY