Chciał zorganizować w Polsce zamach. Kontaktował się z ISIS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zafascynowany islamem 18-latek został skazany na 10 lat pozbawienia wolności. W czasie śledztwa i rozpraw w sądzie wyszło na jaw, że był bliski zorganizowania zamachu w Polsce.

Dowody znalezione w jego mieszkaniu świadczą o tym, że nastolatek kontaktował się z ISIS. Na jego komputerze mnóstwo było także propagandowych materiałów produkowanych przez Państwo Islamskie. Dawid D. był zafascynowany islamem i tego typu materiały przesyłał także kolegom.

Zdaniem sądu, wina oskarżonego jest bezsporna, czego ten nie kwestionuje, a czego efektem było wydanie wniosku o wydanie wyroku skazującego, i został on w pełni zaaprobowany przez organ orzekający – powiedział sędzia Marek Zachariasz ogłaszając wyrok.

Nastolatek od kilku miesięcy przebywa w areszcie. By skazać go “za rozpowszechnianie treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym” wystarczyła jedna rozprawa w. Sąd uznał, że zaproponowana kara jest adekwatna do charakteru czynu.

 

Chłopakzostał zatrzymany w czerwcu. Sprawę prowadziła Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która twierdzi, że gdyby nie zatrzymanie, zamach mógłby wydarzyć się w nadchodzących tygodniach.

źródło: o2.pl
___________________

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY