Pierwszy minister odwołany! To początek rekonstrukcji Morawieckiego?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fo.t kierunki.info

O rekonstrukcji rządu mówi się od wielu miesięcy. Jak dotąd jedyną nowością była zmiana na fotelu premiera i choć nowy szef rządu Mateusz Morawiecki zapowiadał, że dalszej rekonstrukcji nie będzie przeprowadzał przed styczniem, to już dzisiaj z funkcją pożegnała się minister Elżbieta Witek. 

Elżbieta Witek nie stała na czele żadnego resortu, ale od listopada 2015 r. pełniła funkcję szefa Gabinetu Prezesa Rady Ministrów. Dzisiaj jej odwołanie ogłosiła Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy. Dymisja Witek nastąpiła na wniosek premiera Morawieckiego.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 18 grudnia 2017 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów odwołał Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów, z urzędu Ministra – Członka Rady Ministrów – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Według informacji do jakich dotarł portal wPolityce.pl wynika, że obecny wiceminister obrony narodowej Michał Dworczyk zostanie nowym szefem gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego. Zastąpi na tej funkcji odwołaną dzisiaj Elżbietę Witek.

wmeritum.pl/wpolityce.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY