Przy tym starcia kibiców to nic. Krwawa jadka na meczu pilkarskim, sędziowie bezlitośnie skatowani

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Do skandalicznej sytuacji doszło dziś podczas meczu 4. ligi argentyńskiej pomiędzy Juventud Pergamino i Torneo Federal B.

Drużyny występujące w 4 klasie rozgrywkowej w Argentynie nie mogą się poszczycić najwyższym poziomem piłkarskim. Jednak znaleźli inny sposób na znalezienie rozgłosu. O wydarzeniach z dnia dzisiejszego mówi cały świat.

W czasie meczu, po ostrym faulu jednego z zawodników Juventudu sędzia wyciągnął z kieszeni czerwony kartonik. Usunięcie z boiska sprawcy nie spodobało się kolegom z drużyny faulującego, sztabowi trenerskiemu oraz kibicom.

W tym momencie doszło do sytuacji mrożącej krew w żyłach. Zaczęła się przepychanka między zawodnikami obu drużyn. Takie obrazki widzieliśmy już jednak niejednokrotnie na krajowym podwórku, jak i w Europie. Niestety, był to dopiero początek tego co wydarzyło się później. W starcie włączyli się trenerzy i inni członkowie sztabu szkoleniowego. Wraz z wtargnięciem na płytę boiska kibiców niegroźna przepychanka zamieniła się w bitwę. Lepszym słowem byłaby jednak rzeź niewiniątek.

Próbująca interweniować policja nie była wystarczająco liczna by załagodzić sytuację. Rozujszeni ludzie związani z Juventudem Pergamo zaczęli atakować sędziów. Arbitrzy ratowali się jak tylko mogli, uciekali w rozpaczy, chowali się itd. Nie byli w stanie jednak przez długi czas przedostać się do szatni, w której byliby bezpieczni. Gdy wreszcie się im to udało w sieci pojawiło się szokujące zdjęcie:

Klub został zawieszony do końca sezonu, a w następnym sezonie zostanie zdegradowany o jedną klasę rozgrywkową. Do tego musi zapłacić grzywnę w wysokości 450 tysięcy argentyńskich peso, a piłkarze czy też członkowie sztabu szkoleniowego, którzy brali udział w bójce zostali zawieszeni na 2-3 lata.

Poniżej zamieszczamy filmik z tego zdarzenia.

https://m.youtube.com/watch?v=8XnavYQGC7s

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY