Imigranci z Afryki zatrzymani na granicy z Ukrainą!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

fot. facebook/strażgraniczna / fot. facebook/strażgraniczna

Funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. Jak się okazało byli to nielegalni imigranci z Afryki. 

Obywateli Senegalu, Gambii i Mali zatrzymano w okolicy Przemyśla. Celem ich podróży miała być Holandia. Mężczyźni, w wieku od 20 do 25 lat, wspólnie zaplanowali nielegalne przekroczenie granicy. Mieli ze sobą wszystkie niezbędne rzeczy, aby zrealizować swój cel: mapy, GPS, pieniądze, odzież, obuwie oraz żywność.

Afrykańczycy poznali się w Kijowie na Ukrainie, gdzie jeden z nich studiował. Tam wspólnie zaplanowali nielegalne przekroczenie granicy. Z Ukrainy do Polski przeszli pieszo. Zostali zatrzymani w okolicy Przemyśla. Celem ich podróży miała być Holandia. – poinformowała rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor.

Imigranci nie mieli przy sobie żądnych dokumentów, dlatego też nie mogli legalnie przekroczyć granicy. Aktualnie trwają czynności zmierzające do przekazania ich służbom granicznym Ukrainy.

Mjr Pikor podała statystyki, według których od stycznia do listopada tego roku na odcinku podkarpackiej granicy państwowej odnotowano łącznie 43 przypadki nielegalnego przekroczenia granicy dokonanych przez 105 cudzoziemców.

tvp.info/strazgraniczna.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY