Tomasz Greniuch: Jeszcze kilkanaście lat i odbudujemy etos narodowca-intelektualisty! [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tomasz Greniuch w Komentarzu Mediów Narodowych opowiada o swojej nowej książce – Śmiertelni. Historia oparta na faktach.

W gościem Mediów Narodowych rozmawiał Robert Bąkiewicz. Tomasz Greniuch to wieloletni działacz Obozu Narodowo-Radykalnego, widzom MN opowiedział o początkach swojej działalności. Podchodzę z Opolszczyzny. To tam co roku zjeżdżały się nieformalne grupy odwołujące się do dziedzictwa narodowo-radykalnego. Tam też powołaliśmy nieformalną grupę Obóz Narodowo-Radykalny, składający się z autonomicznych brygad.

Gość Mediów Narodowych opowiedział również o tym, jak powinni zachowywać się dzisiejsi narodowcy. Zwrócił uwagę na to, że przedwojenny obóz narodowy budowała elita – intelektualiści, doktorzy i profesorowie. Historyk opowiedział także o najnowszej książce – Jako historyk podjąłem się trudnego dzieła jakim jest literatura. Historię Henryka Flame zamknąłem w ramach powieści.

W opisie wydawcy można przeczytać – Historie młodych chłopaków żołnierzy zgrupowania, którym dowodził kpt. Henryk Flame Bartek niewątpliwie przytłaczają i wzruszają. Pełni nadziei i planów na przyszłość, z ukształtowanym kośćcem moralnym, znaleźli się w niewłaściwych czasach i niewłaściwym miejscu. Od starszego sierżanta Zdzisława Krausa Andrusa głównego bohatera fenomenalnej powieści Tomasza Greniucha i innych żołnierzy NSZ możemy uczyć się patriotyzmu rozumianego jako stała dyspozycja do służenia Ojczyźnie.

Zachęcamy do obejrzenia całości rozmowy z historykiem. Aby być na bieżąco z nowościami Mediów Narodowych subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY