Policja zatrzymała mężczyznę piszącego w Internecie, że posiada kilka „koktajli” gotowych do użycia podczas „Majdanu” w Warszawie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Specjalistom zajmującym się zwalczaniem cyberprzestępczości udało się dotrzeć do internetowych wpisów mężczyzny, który stwierdził, iż jest w posiadaniu kilku “koktajli” przeznaczonych do przeprowadzenia “Majdanu” w Warszawie. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Żarach. W dalszej kolejności przeprowadzane będą czynności procesowe w Prokuraturze Rejonowej. 

33- letni mężczyzna zatrzymany został 12 grudnia, w swoim miejscu zamieszkania. Deklarowana przez niego chęć przeprowadzenia “Majdanu” miała być rzecz jasna skierowana przeciwko władzom państwowym.

Wydarzenie to pokazuje, iż w internecie nikt nie jest anonimowy, a specjaliści mają możliwość odnalezienia autora wpisu i wyciągnięcia konsekwencji.

Mężczyzna najprawdopodobniej sądzony będzie z art. 255 Kodeksu Karnego:

§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

dzienniknarodowy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY