W Niemczech odkryli “przełomowy” sposób walki z molestowaniem i gwałtami! Aż trudno w to uwierzyć

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Fot. Twitter/ZDF / Fot. Twitter/ZDF

Nie tak dawno prawdziwym szokiem dla całej Europy była skala molestowania i gwałtów na kobietach podczas miejskiej imprezy sylwestrowej w niemieckiej Kolonii. W tym roku władze miejskie postanowiły przeciwdziałać tego typu zagrożeniom. Aż trudno uwierzyć, na co wpadli. 

Burmistrz Kolonii wyszła z własną inicjatywą i zaproponował, aby kobiety, które nie chcą być molestowane i gwałcone… nosiły specjalne opaski. Jest to element szerszej kampanii pod hasłem “Respect”.

Przedstawiając ów projekt Henriette Reker mówiła: Oczekujemy od każdego kto świętuje w Kolonii szacunku. Uruchamiamy własną kampanię „Respect”. Koloński styl życia jest legendarny, tolerancyjny, nie mylić z przypadkowym. Działania z zeszłego roku sprawdziły się dobrze, lubimy świętować razem, ale musimy wyjaśnić, że każdy, kto ma ochotę na coś innego, nie powinien niczego szukać w Kolonii. – stwierdziła.

Dodała, że „wydarzenia sprzed dwóch lat nigdy nie powinny się powtórzyć – w Kolonii prawo najsilniejszego nie jest regułą”. Dodała, że „siłą jest prawo”.

niezalezna.pl 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY