MSZ ostrzega Polaków przed podróżą na Ukrainę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

MSZ ostrzega Polaków przed podróżą na Ukrainę. Ministerstwo zaleca, aby wstrzymać z wszelkimi wyjazdami.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do polskich obywateli o wstrzymanie się z wyjazdami na Półwysep Krymski. Na pozostałym obszarze Ukrainy, w związku ze wzrostem zagrożenia, zalecane jest zachowanie szczególnej ostrożności – informuje MSZ.

W komunikacie MSZ zaleca, aby osoby, które znajdują się poza terenem Polski wróciły do kraju. Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie wzywa obywateli RP do natychmiastowego opuszczenia obwodów donieckiego i ługańskiego oraz do niepodejmowania pod żadnym pozorem podróży na ich teren.

Ze względu na aneksję Półwyspu Krymskiego (Autonomiczna Republika Krymu i Sewastopol) oraz wynikający z tego faktu brak możliwości zapewnienia obywatelom polskim przebywającym na Krymie pomocy konsularnej, w mocy pozostają zalecenia jego opuszczenia oraz powstrzymania się od podróżowania na te tereny.

Komunikat MSZ wydał już po ataku na polski autokar. Jednak MSZ nazwało atak “incydentem”. Lakoniczny komunikat informował – Polskie służby konsularne ustaliły, że autobusem podróżowała grupa 23 polskich turystów, wśród których byli urzędnicy samorządowi.

msz.gov.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY