Verhofstadt broni TVN-u i chce przyspieszyć procedurę przeciwko Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Znany z kłamliwych i zajadłych ataków na Polskę, Guy Verhofstadt znów postanowił odnieść się do wewnętrznych wydarzeń w naszym kraju. Tym razem nie spodobała mu się kara nałożona na telewizję TVN przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Przypomnijmy, wczoraj na stronach KRRiT pojawił się komunikat o karze finansowej jaka została nałożona na stację TVN24. Telewizja będzie musiała zapłacić blisko 1,5 mln zł.  Rada przeanalizowała w jaki sposób największe stacje telewizyjne informowały o wydarzeniach, które rozgrywały się w Sejmie i przed nim w dniach 16-18 grudni 2016 r.

KRRiT stwierdziła, iż Spółka TVN SA, nadawca programu TVN 24, naruszyła artykuł 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu. – czytamy w komunikacie. Skończyło się nałożeniem na tę stację kary finansowej w wysokości blisko 1,5 mln zł.

To nie spodobało się Verhofstadtowi. Sytuacja związana z praworządnością w Polsce pogarsza się ponownie. Komisja Wenecka twierdzi, że wszystkie elementy władzy sądowniczej są poważnie zagrożone. Rząd PiS kontynuuje kneblowanie wolnego dziennikarstwa, co jest sprzeczne z europejskimi zasadami, wartościami i ideą demokracji. – napisał na Twitterze.

Sprawę komentował również na specjalnym briefingu. To powód dla nas, by w styczniu przyspieszyć implementacje rezolucji przyjętej na ostatniej sesji Parlamentu Europejskiego w listopadzie. – stwierdził.

medianarodowe.com/wprost.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY