dr Wojciech Golonka: Marcin Luter wepchnął Europę na drogi germańskiego barbarzyństwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Mamy zaszczyt zaprezentować wykład dr Wojciecha Golonki, filozofa. Dr Golonka porusza zagadnienia związane z osobą Marcina Lutra oraz z reformacją, a także promuje swoją książkę pt. “Protestantyzm oczami Chestertona”.

Ta książka została napisana z okazji 500- lecia reformacji (…) Impulsem do jej napisania była rozmowa ze starszym księdzem diecezjalnym, już emerytowanym, który poruszony bardzo, zgorszony, wizytą papieża Franciszka w Lund, zastanawiał się, co też katolicy mogliby zrobić, by uświadomić sobie skandal związany z tą wizytą papieża w Szwecji, gdzie tak naprawdę tyle różni katolików i protestantów- tłumaczy dr Golonka.

Prelegent wyjaśnia również przyczyny zainteresowania osobą Chestertona. Wskazuje, iż Chesterton był nawróconym na katolicyzm protestantem. Ponadto jego działalność o charakterze apologetycznym została doceniona przez Kościół Katolicki. Został on bowiem odznaczony Orderem św. Grzegorza Wielkiego, czyli najwyższym, jaki może otrzymać osoba świecka.

Zachęcamy do obejrzenia całości Komentarza Mediów Narodowych. Aby być na bieżąco z naszymi nowościami subskrybuj kanał Media Narodowe na YouTube!

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY