Rosja: Państwo przejęło majątek zdelegalizowanych świadków Jehowy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Państwo przejęło majątek zdelegalizowanych świadków Jehowy. O przejęciu majątku zadecydował Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej.

Przejęcie majątku odbyło się na żądanie świadków Jehowy. Zostali oni zdelegalizowani w Rosji w kwietniu 2017 roku. Wartość majątku to ponad miliard rubli.

Rzecznik Prokuratury Generalnej Rosji Aleksandr Kuriennoj poinformował o oficjalnej decyzji rządu. Sąd Sankt-Petersburga w całej rozciągłości zaspokoił roszczenie prokuratury wobec osoby prawnej według ustawodawstwa Stanów Zjednoczonych “Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Pensylwanii” o uznaniu za nieważne transakcji, zawartych w latach 2000 i 2010 z zakazaną na obszarze Rosji organizacją religijną “Ośrodek Kierowniczy Świadków Jehowy w Rosji”, oraz o zastosowaniu skutków nieważności tych transakcji.

Podczas konferencji rzecznik dodał, że decyzja jest podyktowana zlikwidowaniem Ośrodek Kierowniczy Świadków Jehowy w Rosji. To Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej postanowił, że cały majątek powinien zostać przekazany na własność państwa.

Przypominamy, że 20 kwietnia Sąd Najwyższy Moskwy zabronił działać świadkom Jehowy na terytorium Rosji, a samą organizację uznał za terrorystyczną. Odwołanie Ośrodka zostało odrzucone.

onet.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY