REKLAMA

Bloomberg ostro o Polsce: „Nowy awanturnik Europy”

REKLAMA

Bloomberg to jedna z większych agencji biznesowych. W jednym z artykułów można przeczytać ostre słowa o Polsce.

Co ciekawe artykuł napisali polscy dziennikarze. Tekst wyszedł piórem Wojciecha Moskwy, Ewy Krukowskiej i Marka Strzeleckiego. Napisali oni m.in., że Unia Europejska powinna skupić się na działaniach wobec Polski, a nie Brexicie. Polska została nazwana także największym awanturnikiem Europy.

Prawdziwy przywódca Polski, Jarosław Kaczyński, w ciągu dwóch lat wskazał drugiego premiera, wybierając w ubiegłym tygodniu dotychczasowego ministra finansów wykształconego na Zachodzie Mateusza Morawieckiego, który ma przyspieszyć gospodarkę po zreformowaniu systemu sądownictwa. – 
można przeczytać w artykule.

Jest on kolejnym akolitą Kaczyńskiego, który poparł coraz bardziej autorytarne zapędy Prawa i Sprawiedliwości w sprawie przejęcia większej kontroli nad sądami. To plan potępiony przez Parlament Europejski i Komisję Europejską – dodają autorzy.

Gazeta twierdzi, że Unia Europejska powinna zareagować na działalność rządu w Polsce. Karą za „złe zachowanie” się Polski mają być sankcje i zmiejszenie funduszy z Unii.

Bloomberg to największa na świecie agencja prasowa, specjalizuje się w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych.

businessinsider.com

REKLAMA

Komentarze