Szef “Solidarności” grozi Morawieckiemu ulicznymi protestami. “Kompletnie nie rozumiemy tej decyzji”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Na antenie TVP Info zmianę na funkcji szefa polskiego rządu komentował Piotr Duda, przewodniczący NSZZ “Solidarność”. Było nie tylko zaskoczenie zmianą, ale również groźba ulicznych demonstracji. 

Piotr Duda przyznał, że bardzo podobały mu się rządy ustępującej premier. Wypowiem się jako obywatel i wyborca Prawa i Sprawiedliwości: kompletnie nie rozumiemy tej decyzji. Dla mnie premier Szydło to najlepszy premier po 1989 r. – przekonywał. Przeprowadziła trudne reformy społeczne. Wywindowała poparcie PiS-u do 47 proc. Dla mnie jest to decyzja kompletnie niezrozumiała. – mówił.

Przewodniczący “Solidarności” zapowiedział również chęć podjęcia współpracy z nowym premierem, ale przy okazji nie zawahał się zagrozić protestami ulicznymi. Oczywiście będziemy współpracować z premierem Morawieckim. Znam go osobiście i życzę wszystkiego najlepszego. Ale jeśli ta współpraca ma tak wyglądać, jak w przypadku 30-krotności, to w perspektywie widzę ulicę, a nie radę dialogu społecznego. – stwierdził Duda.

Przewodniczący Solidarności przyznał też, że nie wyklucza spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w tej sprawie. Ja mam z Panem Kaczyńskim bieżący kontakt. Jeżeli będzie taka potrzeba, na pewno poproszę o spotkanie. – powiedział.

tvp.info

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY