Nasz czytelnik informuje: Ukraińcy wożą w polskich ciężarówkach banderowskie flagi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. unian.net

Czytelnik poinformował nas o niepokojącym fakcie. Według relacji Pana Bogdana, kierowcy ciężarówki, Ukraińcy, którzy pracują w Polsce i również są kierowcami ciężarówek, wożą w samochodzie ciężarowym banderowskie flagi.

Jak relacjonuje Pan Bogdan: Jestem kierowcą ciężarówki, jeżdżę po Europie jako kierowca zawodowy. Jadąc w Niemczech autostradą A1, między Bremen a Hamburgiem, tankowałem paliwo na stacji benzynowej. Zauważyłem tam, że w ciężarówce na polskich numerach rejestracyjnych są ukraińskie i banderowskie flagi.

Mężczyzna próbował interweniować na miejscu, jednak bezskutecznie, bowiem w pojazdach nie było Ukraińców.  Próbowałem zainterweniować, lecz w środku nie było kierowcy. W poniedziałek zadzwoniłem do firmy, która zatrudnia ukraińskich kierowców z zapytaniem czy wiedzą, że ich pracownicy mają takie “flagi” w swoich ciężarówkach.

I tutaj również interwencja okazała się bezowocna. Nie dość, że firma nie okazała zainteresowania to powiedziała, że banderowskie flagi nie są żadnym problemem. Przedstawiciel tej firmy oświadczył, że jemu to nie przeszkadza co Ukraińcy wywieszają. Powiedział także, że nie będzie w stosunku do nich wyciągał żadnych konsekwencji.

Jak się dowiadujemy to nie pierwsza tego typu sytuacja. Dzwoniłem do urzędu miasta Pniewy, jednak przekierowano mnie do Straży Miejskiej. Złożyłem tam zawiadomienie o tym wszystkim i wysłałem im zdjęcia, do dzisiaj nie mam od nich żadnej odpowiedzi. W zeszłym roku też miałem takie samo zdarzenie i też właściciele firmy nie byli zainteresowani ukaraniem Ukraińców.

MediaNarodowe

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY