Co dalej z Szydło? Jest kilka scenariuszy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Beata Szydło

Beata Szydło / Fot. Wikimedia Commons

Wczoraj w Komitecie Politycznym PiS zapadła decyzja o zmianie na fotelu premiera. Beata Szydło została zastąpiona przez Mateusza Morawieckiego. Władze PiS-u nie uzasadniły jednoznacznie swojej decyzji, więc od razu rozgorzała wielka dyskusja nie tylko o jej powodach, ale również o przyszłości politycznej Beaty Szydło. 

Dzisiaj w Sejmie, Szydło poinformowała, że zostaje w rządzie. Będzie pełnić funkcję wicepremiera i prawdopodobnie zajmie się sprawami społecznymi. Nie wiadomo jednak, czy taki stan utrzyma się do końca kadencji, czy jest tylko przejściowy. Mówi się bowiem również o innych wariantach.

Jeszcze przed zmianą na stanowisku premiera, pojawiła się możliwość startu Szydło w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Już dzisiaj jednak, poseł Horała z PiS na antenie radiowej Jedynki przyznał, że bardziej prawdopodobnym scenariuszem byłoby wystawienie kandydatury byłej premier na funkcję komisarza w Komisji Europejskiej.

Pojawiają się również głosy, że to właśnie Szydło mogłaby zostać kandydatem PiS w walce o fotel prezydenta Warszawy. Zmierzyłaby się w tym starciu przede wszystkim z Rafałem Trzaskowskim z Platformy Obywatelskiej. Jaka będzie przyszłość byłej już premier Szydło? Czas pokaże.

medianarodowe.com 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY