USA dysponują bronią, która pozwala zniszczyć północnokoreańskie rakiety balistyczne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

USA dysponują bronią, która pozwala na zniszczenie północnokoreańskich rakiet balistycznych. Jest to specjalna broń mikrofalowa.

NBC poinformowało, że USA są przygotowane na potencalny atak ze strony Korei Północnej. Stany Zjednoczone dysponują bronią mikrofalową, która pozwala na zniszczenie systemów kontroli i sterowania północnokoreańskich rakiet balistycznych.

Broń, z założenia, ma wywoływać uczucie parzenia, zmusić przeciwnika do wycofania się, ale nie wywołać żadnych stałych fizycznych obrażeń. Jeśli zostanie umieszczona pociskach manewrujących typu cruise powietrze -ziemia to może “usmażyć” systemu elektroniczne dowodzenia, kontroli, a nawet sterowania rakiet balistycznych.

Taka broń nazywana jest CHAMP – akronimem od pełnej nazwy tej broni: Counter-electronics High Power Microwave Advanced Missile Project (Projekt Zaawansowanej Antyelektronicznej Wysokiej Mocy Rakiety Mikrofalowej).

W NBC senatro Martin Heinruch powiedział m.in. Spróbujcie państwo sobie wyobrazić, że włożyliście do piecyka mikrofalowego jakiś metalowy przedmiot. Teraz wyobraźcie sobie państwo, że skierujecie takie mikrofale w jakieś urządzenie elektroniczne.

Pierwsze próby broni zostały przeprowadzone już w 2012 roku. Mieliśmy szereg rodzajów celów w tych obiektach i przewidzieliśmy z prawie 100-procentową dokładnością, które systemy zostaną uszkodzone, które przestaną działać i dlaczego – tłumaczy Mary Lou Robinson.

goscniedzielny.pl


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY