Kolejny poseł opuszcza klub Kukiz’15. Równia pochyła?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Twitter/Adam Andruszkiewicz / Twitter/Adam Andruszkiewicz

Dla Pawła Kukiza i jego ugrupowania ostatnie tygodnie z pewnością nie należą do najbardziej udanych. Jego klub opuściło kilku polityków, a dzisiaj taką samą decyzję ogłosił kolejny poseł. Jarosław Porwich dołącza do Wolnych i Solidarnych. – poinformował poseł WiS Adam Andruszkiewicz. Sam zainteresowany potwierdził to później na konferencji prasowej.

Po głośnym odejściu z klubu Kukiz’15 i jego dołączeniu do koła Wolni i Solidarni, przyszła kolej na jeszcze jednego posła. To już cała seria odejść z ugrupowania byłego muzyka. Również do koła WiS, któremu szefuje Kornel Morawiecki (też odszedł z Kukiz’15) dołączył Jarosław Porwich, kojarzony z “Solidarnością”.

O Porwichu było ostatnio głośno, po tym jak zrezygnował z zasiadania w prezydium klubu Kukiz’15. Nie jest jednak pewne, czy była to jego samodzielna decyzja, czy został do tego zmuszony sytuacją w klubie. Taką samą decyzję podjął wówczas Marek Jakubiak. Dzisiejsze odejście może wskazywać na coraz większe problemy w ugrupowaniu. W 2015 roku ruch Pawła Kukiza wprowadził do Sejmu 44 posłów. Obecnie klub liczy 31.

medianarodowe.com

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY