Rozmowy Kontrolowane? Komenda Główna Policji kupuje urządzenia podsłuchowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Niemiecka policja.

/ fot. flickr.com

Komenda Główna Policji kupuje urządzenia podsłuchowe. Jak dowiadujemy się w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Policja złożyła zamówienie na urządzenia specjalne typu „imsi catcher” z zabudową na mobilnej platformie.

„Imsi catcher” polega na tym, że odpowiednie urządzenie imituje BTS (czyli nadajnik stacji bazowej telefonii komórkowej). Telefony komórkowe w okolicy zauważają, że pojawił się mocniejszy sygnał sieci i przepinają się na fałszywy nadajnik. Fałszywy nadajnik z kolei łączy się z oryginalną siecią, aby przechwycone komórki mogły wykonywać i odbierać połączenia.

Służby specjalne nazywają te fałszywe BTS-y “jaskółkami“. Fachowa, techniczna nazwa to IMSI catcher (IMSI, do numeru identyfikującego każdą kartę SIM). W związku z przepisami Pzp oraz Kodeksu Cywilnego (ze względu na niejawność form i metod pracy operacyjnej) zakup sprzętu został przeprowadzony w specjalnym trybie tzn. z wolnej ręki.

W zamówieniu nie podano liczby zakupionych urządzeń jednak podano szacunkową wartość tego typu sprzętu. I tak wartość zamówienia to 2,838 mln złotych.

defence24.pl


Dodano w Bez kategorii

POLECAMY